LJUSSTAKE för 7 ljus i mässing. Lars Holmström för Värmlands hemslöjd 1950-tal. Belysning & Lampor - Ljusstakar - Auctionet
Metropol Auktioner - LUCKA 11 • ”Slingan”, Josef Frank för Firma Svenskt Tenn. Ljusstake i mässing för fyra ljus. Längd: 36,5 cm https://www.metropol.se/go/7084/549470 #adventskalender #auktion #svenskttenn #joseffrank #ljusstake | Facebook
Ljusstake, Josef Frank, Firma Svenskt Tenn, Slingan. För fyra ljus, mässing. Längd: 36,5 cm - 1225 7084 - Metropol Auktioner
SKULTUNA. ”Profil” ljusstake för 4-ljus. Mässing. Nr. 69. Design: Pierre Forsell. L. 32 cm. – Auktionshuset i Örebro AB
LJUSSTAKAR, fyra stycken (2+2), gustaviansk stil, marmor och mässing, 1900-talets andra hälft. - Bukowskis
LEIF TOLLEFSEN. Ljusstake för fyra ljus i furu, signerad. Belysning & Lampor - Ljusstakar - Auctionet